Choď na obsah Choď na menu
 


 

5.7.2012 Tatranské Dvojskúšky 

             Prvý júlový štvrtok – voľný deň pre pracujúcich aj pre účastníkov Tatranského tábora. Využili sme ho na usporiadanie dvoch skúšok. Parkúry pripravila a pozorným okom hodnotila pretekárov slečna Vendula Hausnerová. Na pretekoch sa zišli kluby z celého Slovenska a Čiech.

            Prvé dva parkúry boli venované skúškam kategórie A1. Najmilšou dvojicou bola Radka Podmolová a jej šeltička Tessinka z klubu HAF Beskydy (ČR). Tiež boli spolu veľmi úspešné, jednu skúšku vyhrali a spoločne sa v súčte umiestnili na 3. mieste v kategórii small. Šťastena striedavo prelietavala a pristávala na účastníkoch pretekov. Takmer v každej veľkostnej kategórii sa na prvých troch miestach objavil aspoň jeden pretekár z Českej republiky a hviezdili tiež tímy z MKA Tatry Poprad. Najlepšie sa umiestnili Janka a Gaia, vzali v súčte 3. miesto. Skvelí čas v porovnaní s ostatnými pretekármi zabehol Michal s Daisy, ale početné chyby ich odsúvali zo stupňov víťazov.

            Po krátkej pauze a rozlúčke s pretekármi kategórie A1 sa na prehliadku parkúru vydali ostrieľaní pretekári kategórie A2 a po nich nasledovali profesionáli z kategórie A3. Vendula nás prekvapila nápaditými parkúrmi, ktoré preverili samostatnú prácu psov na prekážkach a tiež spoluprácu jednotlivých tímov. V kategórii small A2 kraľoval v súčtoch Samuel Olejár s jorkšírom Vikym, niekdajší pretekár našeho klubu, teraz úspešne reprezentuje klub Agility Liptov. V mediách si miesta vymieňali dva tímy, v súčtoch nakoniec vyhrala Soňa a kokeršpanielka Saly. V kategórii large suveréne vyhrala Jana Juhásová s borderkou Angelikou, spolu predviedli nádherné dva behy a zaslúžene sa umiestnili na prvom mieste v súčtoch. Druhé a tretie miesto sme si striedali ja s borderkou Suri a Lucie Štiborová s australákom Goodiem. Zaváhanie v druhom behu nás stálo čas a teda sme sa v súčte ocitli na 3. mieste. Najmenej pretekárov sa zišlo v kategórii A3. V smalíkoch bojovali Soňa Haluzová s Darou iba proti nástrahám slečny rozhodkyne. A veľmi úspešne. Všetkým divákom aj pretekárom predviedli, ako vyzerá elitný agility tím. Ďalšie tímy sme ocenili až v kategórii large, kde sa na stupňoch víťazov striedali dva tímy. Avšak posledný beh rozhodol o víťazovi. Výkon Miroslava Považana a Jamesa zožal veľký potlesk od divákov aj pretekárov.

            Preteky boli skvelé vďaka pomocníkom – táborníkom, ktorí si takto krátili voľný deň a tiež vďaka členom MKA Tatry Poprad. Všetko rýchlo šľapalo pod taktovkou manželov Kolarovovcov. Z Košíc dorazil Peter Sorger, ktorý sa staral o bezchybný chod časomiery a spracovanie výsledkov, čo veľmi urýchlilo chod pretekov. Krásne diplomy pre víťazov jednotlivých behov pripravila Zuzka Högerová a víťazi v súčtoch si odniesli farebné kokardy, ktoré vyrobila Janka Romanová. Hlavným sponzorom pretkov bolo superprémiové krmivo BarkingHeads, ktoré si odniesli víťazi súčtov a vzorky zo všetkých produktov tejto firmy dostal každý pretekár. Preteky sa konali na futbalovom ihrisku obce Veľký Slavkov.

            Ďakujeme všetkým, ktorí akokoľvek vypomohli s organizáciou pretekov. Výsledky nájdete tu. /skúšky - súčty /  

                                                                                         Katarína Kolarovová

(späť)