Choď na obsah Choď na menu
 


 

 27- 28.10.2012  PRAGIL- ARION, Skochovice

 

           Popradská border výprava zavítala na preteky Tondy Grygara, ktoré sa konali neďaleko Prahy. Ja so Suri sme pricestovali vlakom z Prahy a na stanici nás čakala výprava z Bratislavy – Michal a Daisy.

 pragil.jpgSobota bola veľmi bohatá na množstvo parkúrov a tiež na premenlivé počasie. Ráno sme začali behať v daždi, potom nás čakali prvé snehové vločky. Z krásneho trávniku sme za pár behov vytvorili bahno namiešané s ľadom a snehom. Vymrzli sme nielen ako pretekári, ale aj ako pomocníci. Našťastie nás čakala príjemná reštaurácia s krbom, kde sme sa mohli zohriať.

            Na parkúre nás prevetrali dvaja rozhodcovia, slečna Veronika Vostrá a Antonín Grygar. V sobotu sa behali 4 behy. Preteky skončili rýchlo, pretože sa behalo na dvoch parkúroch. Michalovi a Daisy chýbala kvapka šťastia, aby boli ich pekné behy ovenčené pohárom. Tento mladý tím odviedol krásnu prácu za necelé dva roky, čo spolu pretekajú. Už sa teším na ich štart v LA2!

 suri-pragil.jpgSo Suri sme zvládli náročné sobotňajšie počasie 3 behmi s chybami a jedným čistým behom, ktorý začal mojím pádom (pritom ma Michal niekoľkokrát upozornil, že je za prekážkou blato!), takže náš čas nestačil na prvé miesta. Na nedeľu sme sa dobre vyspali a víťazstvo v prvom behu (najrýchlejší čas, čistý beh) nás posunulo do veľkého finále. Finálny beh sme zabehli síce s poriadným oblúkom a časovou stratou, ale čisto. Takže nás čakolo 2. miesto vo finále Pragil.

       Ďakujeme organizátorom a pomocníkom za príjemné preteky, o rok sa radi vrátime.

Katka Kolarovová

 (späť